Ukupno: 202508

Veliki broj nagrada Hrvatske zajednice tehničke kulture za Splićane!
Autor: Nataša Zvonar, 2. 6. 2020.

Upravni odbor Hrvatske zajednice tehničke kulture (HZTK) je na sjednici održanoj 29. svibnja 2020. godine donio odluku o dodjeli javnih priznanja, počasnih zvanja i Nagrade HZTK za prošlu godinu.

Među nagrađenima je nekoliko naših sugrađana i jedna splitska udruga.

Godišnju nagradu HZTK za 2019. g. je dobio Dragan Stanojević, prof. proizvodno-tehničkog obrazovanja i učitelj tehničke kulture u zvanju savjetnika u OŠ Vjekoslava Paraća u Solinu i OŠ Petra Kružića u Klisu. Nagrađen je za ostvarene zapažene rezultate u dugogodišnjem pedagoškom, stručnom i publicističkom radu u tehničkoj kulturi, te za doprinos razvitku udruga tehničke kulture Splitsko-dalmatinske županije.

Više pod [Opširnije]

Povelju HZTK za 2019. g. je dobilo Društvo pedagoga tehničke kulture Split, i to za zadugogodišnji doprinos razvitku i promicanju tehničke kulture i stručnog rada u udrugama tehničke kulture, te unaprjeđivanju tehničkog odgoja djece i mladih kroz izvanškolske i izvannastavne aktivnosti na području Splitsko-dalmatinske županiji. I na koncu, Zoranu Vukiću, prof. politehnike i učitelju tehničke kulture u OŠ Kneza Trpimira u Kaštel Gomilici, dodijeljeno je počasno zvanje Mentor-savjetnik HZTK u izvanškolskim aktivnostima s područja robotike i ostalih odgojno-obrazovnih programa u tehničkoj kulturi.

Nagrada za životno djelo je tako dodijeljena Anti Zekiću, dipl. ing. strojarstva, koji je to priznanje dobio za znakovit i trajan doprinos razvitku tehničke kulture, te postignuća trajne vrijednosti u stručnom, publicističkom i organizacijskom djelovanju u tehničkoj kulturi u Republici Hrvatskoj. Još od 1987. g., Ante Zekić je predsjednik Društva inovatora DIATUS Split.