Čestitke na zapaženom uspjehu našeg učenika generacije!
Autor: Anita Dujela, 11. 12. 2020.

Početkom ove školske godine učenici su dobili priliku sudjelovati na županijskim i državnim natjecanjima, na koja su se uspjeli plasirati prije nego što nas je sve u ožujku ove godine zaustavila pandemija. Jedan od najznačajnijih plasmana je i onaj učenika generacije Santina Frapportia, sadašnjeg učenika 3. gimnazije u Splitu. Uz predano vodstvo mentorice Nele Sikirice, Santino je nakon iznimnih plasmana na školskoj i županijskoj razini natjecanja iz Kemije, pozvan i na državnu razinu.

Iako je Santino sada već bivši učenik naše škole, poziv svoje mentorice nije mogao odbiti. Njegov odaziv i konačan uspjeh nam je dokaz da škola i mentori koji predano rade s učenicima imaju velik odgojno - obrazovni utjecaj te na njima ostavljaju trag koji se teško zaboravlja.

Ovim putem čestitamo Santinu i želimo mu se zahvaliti što je uspješno predstavljao našu školu na Državnom natjecanju. Nadamo se da će Santino nastaviti nizati ovakve rezultate i u srednjoj školi te na budućim natjecanjima. Posebna zahvala i mentorici Neli Sikirici kojoj želimo još ovakvih uspjeha u radu!

Više pod opširnije!

Natjecanje se održalo 12. studenog 2020. u OŠ Žnjan - Pazdigrad uz poštivanje svih epidemioloških mjera. Ispit se sastojao od dva dijela, svaki u trajanju od dva sata gdje su učenici povezivali naučeno praktično i teorijsko znanje iz kemije.

Nakon što je Državo povjerenstvo pregledalo i evaluiralo sve ispite, na konačnoj ljestvici poretka, Santino je zauzeo zavidno 9. mjesto!

Pripremila: Jelena Poljak