Prijave za Centre izvrsnosti
Autor: Nataša Zvonar, 8. 9. 2021.

Dragi učenici i roditelji,

Centar izvrsnosti Splitsko- dalmatinske županije (CI-SDŽ) i ove školske godine nastavlja s radom te provođenjem svojih aktivnosti i programa. U rad pojedinih CI uključuju se potencijalno daroviti učenici odabrani putem testiranja (temeljem postignutog rezultata) te putem direktnog upisa (temeljem praćenja i vrednovanja postignuća polaznika upisanih u prethodnim godinama).

Više pod OPŠIRNIJE.

Prijaviti se mogu svi zainteresirani učenici koji zadovoljavaju uvjete prijave:

I. Opći i specifični uvjeti prijave

Pozivamo škole da sve učenike koji su zainteresirani za stjecanje novih znanja kroz rad s najboljim mentorima, sveučilišnim profesorima, znanstvenicima i gostujućim predavačima prijave na ovaj Javni poziv kako bi kroz postupak testiranja stekli status polaznika u jednom od centara izvrsnosti.

1.1. Na Javni poziv za sudjelovanje u programu Centra izvrsnosti matematike mogu se prijaviti svi učenici koji će u šk. god. 2021./22. pohađati nastavu od 6. (šestog) do 8. (osmog) razreda osnovne škole te od 1. (prvog) do 3. (trećeg) razreda srednje škole.

U program CI matematike za učenike 5. razreda polaznici se upisuju temeljem rezultata već provedenog projekta „Identifikacija potencijalno darovitih učenika u području matematike“.

1.2.Na Javni poziv za sudjelovanje u programima Centra izvrsnosti novih tehnologija i informatike mogu se prijaviti svi učenici koji će u šk. god. 2021./22. pohađati nastavu 7. (sedmog) i 8. (osmog) razreda osnovne škole (informatika i nove tehnologije) te od 1. (prvog) do 3. (trećeg) razreda srednje škole (informatika).

1.3.Na Javni poziv za sudjelovanje u programu Centra izvrsnosti prirodoslovlja mogu se prijaviti svi učenici koji će u šk. god. 2021./22. pohađati nastavu 7. (sedmog) i 8. (osmog) razreda osnovne škole te od 1. (prvog) do 3. (trećeg) razreda srednje škole.

Nakon izvršene prijave škole, roditeljima prijavljenih učenika na e-mail adresu koja je navedena u prijavi dolazi poveznica, korisničko ime i lozinka te upute za korištenje aplikacije. Roditelji učenika dužni su potpisati privolu u elektroničkom obliku te provjeriti i upisati podatke o djetetu koji su dostupni u aplikaciji.

Upute o korištenju aplikacije za roditelje/staratelje možete pronaći stranicama CI-SDŽ-a.

Prijava je dovršena kada su roditelji potpisali privolu, čime se status učenika u aplikaciji mijenja u PRIHVAĆENO, što matična škola može provjeriti putem aplikacije.

Odabir programa

Učenik može pristupiti testiranju za upis u više programa CI SDŽ, ali prilikom prijave bira prioritetno područje u koje želi biti upisan. Nakon testiranja i provedbe svih postupaka odabira, polaznici koji su ostvarili pravo sudjelovanja u više centara, a s obzirom da se nastava u centrima odvija u isto vrijeme, prema prioritetu odabira centra prilikom prijava, bit će raspoređeni u izabrani Centar izvrsnosti.

Raspored testiranja

Testiranja učenika koji žele steći status polaznika obavit će se u on-line okruženju, prema sljedećem rasporedu:

1. Centar izvrsnosti novih tehnologija i informatike: 18. rujna 2021. godine

2. Centar izvrsnosti matematike: 25. rujna 2021. godine

3. Centar izvrsnosti prirodoslovlja: 25. rujna 2021. godine

O točnom vremenu i postupku održavanja testiranja bit će pravodobno obaviješteni svi prijavljeni kandidati objavom na službenim stranicama CI SDŽ (https://ci-sdz.hr/ i https://web.facebook.com/cisdz.hr).

Rok za prijavu učenika školi (dovoljno je da se učenik ili roditelj javi razredniku/ci ili jednom od nastavnika) je petak, 10.rujna 2021., nakon čega će Škola izvršiti prijavu učenika u aplikaciji MiA.