MLIJEČNI OBROK U ŠKOLI
Autor: Nataša Zvonar, 23. 9. 2021.

Poštovani roditelji,

Sukladno čl. 7. Pravilnika o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u osnovnoj školi, i u ovoj školskoj godini nudimo svim učenicima (osim učenika u produženom boravku) primanje mliječnog obroka.

ANKETA I VIŠE POD OPŠIRNIJE

*Poveznica će biti aktivna do 29. rujna 2021. do 23:59 h.

U regularnim uvjetima, mliječni obrok se dijeli za vrijeme velikog odmora, priprema se u školskoj kuhinji, a učenicima se za vrijeme odmora preporuča boravak u školskoj kantini. Ova praksa pokazala se izvrsna u promociji kvalitetnog druženja učenika za vrijeme velikih odmora, pri čemu strogo izbjegavamo odlaske učenika po okolnim trgovinama, a time učenike zadržavamo u kontroliranom prostoru škole i školskog dvorišta.

Mliječni obrok se sastoji od toplog ili hladnog napitka (mlijeko, kakao, čaj, voćni sok), raznih sendviča, peciva i sl. te suhog i svježeg voća u nekim kombinacijama. Obrok se priprema prema načelu preporučene i raznovrsne prehrane, u skladu s organizacijskim mogućnostima. Većina obroka priprema se u školskoj kuhinji, a koristimo isključivo kvalitetne hrvatske robne marke te provjerene dobavljače, sve prema HACPP sustavu nadzora.

Ovisno o epidemiološkoj slici, nastojat ćemo mliječni obrok dijeliti u školskoj kantini, uz pridržavanje epidemioloških mjera.

U slučaju budućeg pooštravanja mjera, mliječni obroci će biti podijeljeni učenicima pojedinačno zapakirani, a napitci se neće dijeliti u šalicama, već u individualnom pakiranju dobavljača (bočica ili kartonska ambalaža). Raznovrsno voće i svježe pripremljeni smoothiji se tada se ne bi mogli posluživati na pultu pa ćemo iznimno u ovim prilikama djeci ponuditi zapakiranu voćku ili gotove proizvode pudinga.

Cijena obroka po danu je 8,00 kn. Mliječni obrok je dostupan od 4.listopada 2021.

Roditelji koji pozitivno odgovore na ovu online anketu s Školom će potpisati Ugovor o pružanju mliječnog obroka (školska marenda). Računovodstvo Škole će do 10-og u mjesecu izdati račun korisnicima ove usluge za tekući mjesec.

Ukoliko učenik s nastave izostane 5 uzastopnih dana u mjesecu, iznos računa za iste će se umanjiti u idućem mjesecu.

POVEZNICA NA ANKETU