Sportsko druženje s rukometašem Ivanom Balićem i odbojkašem Igorom Omrčenom
Autor: Anita Dujela, 24. 5. 2022.

„Najvažnija stvar je potruditi se i inspirirati ljude kako bi bili najbolji u onome čime se bave.“

Kako bi inspirirali učenike četvrtih razreda i pokazali im da nogomet nije jedini sport, veseli i spremni na igru, u posjet su nam došla dva velikana hrvatskog sporta, Ivano Balić i Igor Omrčen.

Predstavili su se i s učenicima porazgovarali o životu profesionalnih sportaša, postignutim uspjesima te na kraju odradili treninge i strpljivo podijelili autograme. Naši učenici, zajedno sa svojim učiteljicama, bili su oduševljeni  gostima te lakoćom kojom su ovi iznimni sportaši svoje znanje i vještine prenosili na mlađe generacije. Iskreno se nadamo da ćemo ih imati prilike još jednom ugostiti i uživati u njihovom društvu!  Više slika s ovog veselog sportskog druženja možete pogledati u FOTOGALERIJI!

Više pod Opširnije!

Ivano Balić je hrvatski rukometaš, olimpijski pobjednik i svjetski prvak. Rukomet je volio od malih nogu i zapravo odrastao u dvorani. Pošto je u tadašnjem Splitu košarka bila sport broj jedan, kao i većina djece počeo je trenirati košarku. Međutim, kada je vidio da neće dobiti priliku da zaigra u KK Split, odlučio se prebaciti na rukomet. Ovaj poznati rukometni čarobnjak je 2010. godine u izboru Svjetskog rukometnog saveza proglašen najboljim rukometašem svih vremena što su svakako prepoznali i naši učenici koji su pažljivo pratili svaki pokret te na kraju strpljivo stali i čekali priliku za fotografiju ili autogram.

Najbolji hrvatski odbojkaš svih vremena Igor Omrčen vratio se nakon dugo vremena na hrvatske parkete. Prošao je od tada Italiju, Japan i Katar, osvajao trofeje gdje god je došao i puni krug zatvorio u rodnom Splitu, tamo gdje je sve počelo, spreman pružiti podršku novim generacijama odbojkaša.

Pripremile: učiteljice četvrtih razreda