Autor: Nataša Zvonar, 12. 6. 2022.

Dana 31.5.2022. svečano smo obilježili 5. rođendan naše škole. Osmislili smo i organizirali brojne dječje aktivnosti. Uključila se cijela razredna i predmetna nastava. Pjevalo se, plesalo, kuhalo, crtalo, igralo, natjecalo. Bilo je tu skakanja u vrećama, utrka s jajima u žlici, potezanje konopa, trčanja u paru na „3“ noge, štafetnih utrka i nezaobilaznog natjecanja u igri graničara. Na samom kraju svake igre proglašeni su pobjednici, a pobjednički razred dobio je simboličnu pohvalnicu. Naravno, nezaobilazna su bila i natjecanja u odbojci između učiteljica i učenica te nogometu između učitelja i učenika.

Osmaši naše škole omogućili su da se cijelom školom osjeća miris palačinki. Održali su slasno natjecanje u pečenju palačinki koje su vrlo brzo nestale. Uz to, pokazali su nam i kako pružiti prvu pomoć unesrećenim osobama kroz tečaj reanimacije uz vodstvo učiteljice biologije i kemije Nele Sikirice.

Učenici koji su pred publikom htjeli pokazati svoj talent mogli su to napraviti na natjecanju „Moj talent“ koje je mnoge od nas ostavio bez riječi te potvrdio činjenicu kako upravo naša škola odiše brojnim jedinstvenim i interesantnim učenicima.

Od ostalih zabavnih sadržaja, učenici su mogli sudjelovati u natjecanje u šahu, likovnoj radionici, a mogli su pogledati i izložbeno – prodajni štand „Moj vrt u malom“ te uživati u izložbi likovnih radova projekta Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije Čuvari baštine „Miljenko i Dobrila“.

Cijeli dan završili smo svečanom školskom priredbom na koju su bili pozvani svi učenici i njihovi roditelji.

Ovim putem se želimo zahvaliti svim učiteljima i učenicima koji su se potrudili ovaj dan učiniti zaista posebnim!

Pripremila Jelena Poljak i Tihana Ćurčija