Ukupno: 206481
Ovaj tjedan: 1998

Projektna nastava: Hajduk u srcu, 2.B
Autor: Anita Dujela, 4. 6. 2019.

Hajduk je za svoje navijače mnogo više od kluba, pa ako biste pitali po čemu je Split prepoznatljiv, to bi uz more zasigurno bio i Hajduk. Teško je objasniti kako jedan sport i klub mogu izazivati toliko emocija. Zato priča o Hajduku ne može biti potpuna bez da se prođe kroz vrata kluba i Poljuda, bez da se osjeti žar navijanja na utakmici i da se zapjevaju hajdučke pjesme. Tek tada se može osjetiti prava emocija, vođena srcem, samo zato što je naš.

Odlučili smo zato pokrenuti razredni projekt Hajduk u srcu i tako su naši drugaši krenuli u avanturu upoznavanja Hrvatskog nogometnog kluba Hajduk.

U nastavku pogledajte naš razredni spot i kviz!

D.Kuić

Hrvatski nogometni klub Hajduk, najveće je sportsko društvo u Splitu. Osnovan je 13. veljače 1911. u Pragu, od strane četvorice Splićana, praških studenata, Fabijana Kaliterne, Vjekoslava Ivaniševića, Lucijana Stelle i Ivana Šakića. Do danas se profilirao kao jedan od najvećih i najuspješnijih hrvatskih nogometnih klubova.

Učenje o Hajduku je i upoznavanje s poviješću Splita, početcima splitskog sporta, s tradicijom pjevanja navijačkih pjesama, isticanjem simbola grada i kluba što kod učenika budi osjećaj pripadnosti, zajedništva i ljubavi prema rodnom kraju i klubu našeg grada.

Motiv je također bio i popularizacija sporta, što je u doba digitalizacije značajno i potrebno za razvoj djetata u fizičkom i mentalnom smislu.

Projekt je provođen kroz čitavu nastavnu godinu, u korelaciji s gotovo svim nastavnim predmetima. Zaključili smo ga objavom video spota s razrednom navijačkom pjesmom Hajduk-Split.

Kviz

Više od sto godina je bilo, još će bit,

ne može se to razdvojit, Hajduk i Split!