Ukupno: 206480
Ovaj tjedan: 1997

Uvjeti i kriteriji upisa u produženi boravak
Autor: Anita Dujela, 24. 2. 2020.

Upisi u produženi boravak obavljaju se sukladno uvjetima i kriterijima opisanim u Odluci o organizaciji programa produženog boravka u osnovnim školama kojima je osnivač Grad Split te Pravilniku o organizaciji i provedbi programa produženog boravka u osnovnoj školi (NN 62/2019).

Prednost pri upisu imaju učenici s prebivalištem na upisnom području škole, prema redoslijedu:

• djeca roditelja sa 70% i više invalidnosti, ako je drugi roditelj zaposlen
  • djeca oba zaposlena roditelja i djeca samohranog zaposlenog roditelja ili zaposlenog roditelja u jednoroditeljskoj obitelji
  • djeca čiji brat ili sestra već pohađaju program produženog boravka te škole

U program produženog boravka mogu se upisati i djeca koja ne pripadaju upisnom području te škole, uvažavajući isti redoslijed, ukoliko u odgojno-obrazovnoj skupini preostane slobodnog mjesta.

Ako dijete želite iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, u postupku prijave prijavljujete obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavljate u matičnoj školi, nakon čega se javljate željenoj školi radi mogućeg dogovora ili preraspodjele u drugu školu sa sličnim uvjetima, prema načelu blizine mjesta stanovanja.

Škole Grada Splita s produženim boravkom:

Meje, Spinut, Manuš, Žnjan-Pazdigrad, Ravne njive, Dobri, Brda, Lučac, Kman-Kocunar, Blatine-Škrape, Lokve-Gripe, Skalice, Bol, Kamen-Šine, Pujanke