Ukupno: 202511

Nastava na daljinu je počela!
Autor: Anita Dujela, 18. 3. 2020.

Učitelji razredne i predmetne nastave OŠ Žnjan-Pazdigrad nastavu na daljinu izvodit će prema predviđenim planovima i programima, uz kombinaciju sadržaja koje isporučuje MZO. Nastava će se odvijati svakim radnim danom, prema razrednom rasporedu. To praktično znači sljedeće:

Razredna nastava:

Učenici prate nastavu na HRT3 programu, prema rasporedu:

1. razred  - 8.00 sati

2. razred  - 9.00 sati

3. razred  - 10.00 sati

4. razred  - 11.00 sati

Radni materijali dostupni su i na mrežnim stranicama Škole za život, na poveznici. Tijekom dana, učiteljice naše škole roditeljima će slati sve upute, materijale i zadaće preko Class Dojo aplikacije, ili putem razrednih web stranica (nalaze se u Mapi učitelja).

Predmetna nastava:

Učenici nastavu prate u virtualnim učionicama koje su postavljene. Nastava se izvodi svakodnevno, prema našem školskom rasporedu  u sklopu platforme "Office 365 za škole" i ne treba biti u realnom vremenu.

Zadatke za pojedine predmete ćete dobiti ujutro od predmetnog nastavnika, a možete ih izvršavati bilo kada tijekom dana. Ukoliko imate poteškoće pri izvršavanju zadataka možete se obratiti predmetnom učitelju u privatnoj poruci u virtualnoj učionici. Važno je da u komunikaciji s učiteljima potvrđujete svoje sudjelovanje. Ukoliko netko od učenika ne pristupi zadatcima taj dan, a po rasporedu ima određeni predmet, predmetni nastavnik ga evidentira kao odsutnog. Ovakvom organizacijom rada, učenici predmetne nastave ne moraju pratiti sadržaj koje u zadanom vremenu isporučuje MZO. Učitelj koji odabere takav sadržaj s platforme, isporučit će isti  sadržaj i aktivnost u virtualnom razredu. Učitelji će također učenike upućivati na sadržaje Sportske televizije koje učenici mogu pogledati.

U prvim danima možete očekivati poteškoće u povezivanju i izvođenju nastave, zbog čega se ne treba posebno uznemiravati. S vremenom će nastava ući u očekivani ritam.

U opisanoj strukturi on-line nastave nastojimo maksimalno pojednostavniti obveze i praćenje nastave, kako učenicima, tako i roditeljima. U mnoštvu informacija, upućujemo Vas da pratite isključivo našu stranicu škole. Razrednici i učitelji su u kontaktu sa svojim učenicima i roditeljima preko WhatsApp grupa, e-mail adresa i virtualnih učionica preko kojih će Vam biti dostupni za sve detaljnije upute, informacije na dnevnoj razini.

Za sva druga pitanja i podršku, možete se obratiti i putem e-maila: pedagog@os-znjan-st.skole.hr.

Želimo Vam puno uspjeha i zadovoljstva u učenju u predstojećem vremenu te se nadamo što skorijem povratku u naše školske klupe! smiley