Ukupno: 206481
Ovaj tjedan: 1998

Nove upute roditeljima za upis djece u prvi razred
Autor: Anita Dujela, 8. 5. 2020.

Dragi roditelji,
S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku medicinu, ovim putem Vas obavještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021.

RODITELJE ĆE TELEFONOM ILI E-MAILOM KONTAKTIRATI MEDICINSKA SESTRA TE ĆETE BITI NARUČENI NA SISTEMATSKI PREGLED, OD 18.SVIBNJA 2020.

O procjeni psihofizičke zrelosti u školi bit ćete uskoro obaviješteni, putem stranice škole.

U nastavku pročitajte važne upute za sistematski pregled i obveze koje imate prije sistematskog pregleda!

Barem 3 dana prije pregleda, dužni ste dostaviti nadležnom školskom liječniku  sljedeću dokumentaciju putem e- maila:

fani.balarin@nzjz-split.hr

zrinka.bozikovic@nzjz-split.hr

Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj
Izvod iz kartona nadležnog pedijatra i ispis cijepljenja (telefonski se javiti nadležnom pedijatru i dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail tima školske medicine)
Dodatna dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/ vrtića o razvojnima spektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV. Molimo roditelje ponijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu tom prilikom.

VAŽNO!
Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.
Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.
Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.
Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete

Radno vrijeme školskog tima (dr.Fani Balarin, ambulanta Mertojak)

parni datumi: jutro

neparni datumi: popodne