Ukupno: 206480
Ovaj tjedan: 1997

Prva sjednica Učeničkog vijeća u šk. god. 2020./2021.
Autor: Anita Dujela, 7. 10. 2020.

U današnjem društvu je važno aktivirati se, izraziti svoje mišljenje, podijeliti ideje i potaknuti druge da se aktiviraju u zajednici i pokušaju promijeniti ono čime nisu zadovoljni. Upravo takve ideje promiče i naše Učeničko vijeće koje je jednako vrijedno kao Nastavničko vijeće, Razredno vijeće i Vijeće roditelja.

Više pod Opširnije!

Zadaci Učeničkog vijeća mogu biti formalni poput odabira predstavnika i sl. do upućivanja prijedloga i mišljenja školskim tijelima i ravnatelju o pitanjima koja se odnose na ostvarivanje prava i obveza učenika. Uz to sudjeluju u poticanja učenika na uključivanje u školske aktivnosti, brigu o školskim prostorima, obilježavanje važnih datuma ili organizacija različitih svečanosti. Oni ukazuju na probleme s kojima se učenici u školi susreću, te su glas koji će osigurati da se čuju glasovi ostalih učenika i da u suradnji s nastavnicima pronađu rješenje problema i nastave raditi na boljitku života i rada naše škole i svih u njoj.

I ove je godine prva, konstituirajuća  sjednica Učeničkog vijeća OŠ Žnjan –Pazdigrad održana u atriju škole uz pridržavanje svih epidemioloških mjera. Na njoj su predstavnici svojih razreda, članovi  UV raspravljali i upoznavali se s djelokrugom i načinom rada Učeničkog vijeća.

Za predsjednika su izabrali učenika Branimira U. iz 8.c. Njegovom zamjenicom je imenovana učenica Petra M. iz 8.b, a zapisničarkom učenica Martina V. iz 8.a.

Ovom prilikom čestitamo našim osmašima te svima članovim UV želimo uspješnu i produktivnu školsku godinu!

Pripremila: Jelena Poljak