Projekt Koncept energije u kurikulumu osnovne škole – suradnja Filozofskog fakulteta i Osnovne škole Žnjan-Pazdigrad
Autor: Anita Dujela, 21. 1. 2021.

Na Filozofskom fakultetu u Splitu, 14. siječnja 2021. održana je prva projektna radionica u okviru znanstvenoga projekta  Koncept energije u kurikulumu osnovne škole. Nositelj projekta je Filozofski fakultet u Splitu, a suradnja se ostvaruje s učiteljima biologije i kemije  iz:  Osnovne škole Žnjan-Pazdigrad, Osnovne škole Sućidar, Osnovne škole Lučac i Osnovne škole Split 3.

Projektnoj radionici je prisutvovala koordinatorica projekta za Osnovnu školu Žnjan-Pazdigrad Nela Sikirica, prof., a članica projektnog tima je i Joška Donatov, prof.

Provedbom projekta ostvarit će se nastavna i istraživačka suradnja između učitelja STEM područja u osnovnoj školi i  sveučilišnih nastavnika te će se ispitivati konceptualne promjena poučavanja i učenja.

Više pod opširnije!

Ciljevi projekta su:

1. Procijeniti učinkovitost partnerstva učitelja i znanstvenika kako bi se povećalo korištenje istraživačkog pristupa u nastavi STEM područja u osnovnoj školi.
  2. Poboljšati pedagoške vještine i kompetencije učitelja koje se odnose na podučavanje koncepta energije.
  3. Procijeniti razvoj razumijevanja o konceptu energije kod učenika osnovne škole.
  4. Procijeniti stavove učitelja o različitim pristupima poučavanju o konceptu energije u osnovnoj školi.

Sa strane Filozofskog fakulteta u Splitu, voditeljica projekta je prof. dr. sc. Ivana Batarelo Kokić, uz članice projektnog tima doc. dr. sc. Ines Blažević i dr. sc. Milu Bulić, postdoktorandicu.