Sistematski pregledi - Upute roditeljima za upis djece u prvi razred osnovne škole školske godine 2022/2023
Autor: Anita Dujela, 28. 2. 2022.

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicinu Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ molimo držati se svog termina liječničkog  pregleda  kojeg ćete dobiti u školi.

Za pregled potrebno pripremiti:

1. Izvod iz kartona nadležnog pedijatra i ispis cijepljenja  - možete se telefonski javiti nadležnom pedijatru i dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail tima školske medicine: zrinka.bozikovic@nzjz-split.hr

2. Nalaz krvi djeteta ne stariji od 6 mjeseci (ukoliko niste vadili krv djetetu dobit ćete uputnicu na pregledu)

3. Dodatna dokumentacija ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda,defektologa, psihologa,nalazi specijalista….)

4. Iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.

5. Zubnu putovnicu popunjenu kod nadležnog stomatologa djeteta.

6. Popunjeni Upitnik za roditelje

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo pri upisu će se obaviti cijepljenje protiv MPR (Ospica, rubeole, podušnica) i po potrebi IPV (dječja paraliza).

Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj.
Prije dolaska na pregled izmjeriti temperaturu sebi i djetetu. U slučaju bolesti nazvati ambulantu i odgoditi pregled. Roditelja molimo da dođe sa zaštitnom maskom.

Dr.med.Fani Balarin,specijalist školske medicine