Ekskurzija 8.a i 8.b razreda
Autor: Nataša Zvonar, 23. 9. 2018.

U sklopu provedbe plana i programa aktivnosti iz školskog kurikuluma učenici osmih razreda naše škole zaputili su se na dugoočekivanu izvanučioničku nastavu u Slavoniju i Baranju u razdoblju od 03.09.2018. do 07.09.2018. Putovanje je organizirala agencija Kvarner Express International iz Splita, a u pratnji  razrednika osmih razreda i učiteljice informatike.

Više pod opširnije.

Tijekom putovanja su u potpunosti realizirani svi planirani sadržaji. Prvog dana posjetili smo Muzej Rijeka i akvarij Aquatika u Karlovcu, najveći akvarij u kontinentalnoj Hrvatskoj te nastavili putovanje prema Đakovu gdje smo bili smješteni u hotelu u kojem smo svaku večer na raspolaganju imali disco zabavu  i društvene igre. Drugi dan posjetili smo Park prirode Kopački rit i Osijek u pratnji stručnog vodiča te ručali nedaleko Osijeka na seoskom gospodarstvu Orlov put gdje smo uživali u domaćoj hrani i proizvodima, a u lijepom sjećanju će nam ostati domaćini gospodarstva koji su nas rado proveli cijelim imanjem. Popodne smo proveli uživajući na bazenima Bizovačkih toplica. Treći dan posjetili smo grad heroj Domovinskog rata Vukovar te imali priliku voziti se Dunavom prvim brodom na električni pogon nakon čega je slijedio posjet Iloku te poznatim Iločkim podrumima. Popodne smo iskoristili za razonodu u osječkom centru Portanova gdje smo otišli na kino predstavu u Cinestar. Četvrti dan posjetili smo Našice te dvorac obitelji Pejačević, a kao najzabavniji dio putovanja sigurno ćemo pamtiti posjet Poučnom parku obitelji Bizik i njihovom privatnom zoološkom vrtu gdje su učenici pokazali svoju hrabrost družeći se s raznim egzotičnim životinjama. Slijedio je još posjet đakovačkoj ergeli poznate vrste konja Lipicanaca te centru samog grada uz razgled Katedrale. Peti te ujedno i posljednji dan posjetili smo Zagreb, saznali puno toga o životu i radu našeg velikana Nikole Tesle kroz zanimljiva predavanja i radionice u Tehničkom muzeju. Slijedio je ručak i razgled znamenitosti naše metropole nakon čega smo krenuli za Split gdje smo stigli u večernjim satima.

Naš dragi vodič i vozač  učinili su nam ovo putovanje jako ugodnim te s radošću možemo reći da su ova nastava izvan učionice te divna Slavonija i Baranja našim osmašima ostali u lijepom sjećanju.

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.