Ukupno: 202511

Projekt „Brojevni sustavi naroda Azije, Afrike i Amerike”
Autor: Anita Dujela, 6. 12. 2019.

U srijedu 20. studenoga s početkom u 13:30, u I. gimnaziji Split obilježen je  Dan škole u spomen na isti dan 1817. godine kada je u prostorijama bivše sjemenišne gimnazije s radom počela državna gimnazija. Tom prigodom održao se program koji uključuje različite aktivnosti u kojima će sudjelovati učenici i profesori gimnazije kao i učenici OŠ Žnjan- Pazdigrad. Naši osmaši sudjelovali su u humanitarnoj akciji te izveli radionicu ˝Brojevni sustavi naroda Azije, Afrike i Amerike˝ za profesore i učenike te škole.

Više pod opširnije!

Petra Lukić

Zlatna večer matematike održana je u Staroj gradskoj vijećnici 3. prosinca 2019.god. Večer je bila ispunjena različitim predavanjima, prezentacijama (izlaganjima), radionicama, kvizovima, zagonetkama i igrama. Sve matematičke radionice i izlaganja ove su godine inspirirane temama: Matematika i kemija te Kultura matematike. Na Zlatnoj večeri matematike sudjelovali su učenici 8.b naše škole u suradnji sa I. gimnazijom u Splitu.

Na Zlatnoj večeri matematike sudjelovali su učenici 8.b (Franka Stojić i Roko Marasović) naše škole. Oni su zajedno sa nastavnicima prof. Juricom Barišinom i Petrom Mačela za Zlatnu večer matematike osmislili i pripremili radionicu „Brojevni sustavi naroda Azije, Afrike i Amerike”. Brojevi su važan dio naše svakodnevice, a kako su izgledali u prošlosti posjetiteljima su prikazali naši učenici kroz zanimljivu radionicu.

Večer je brzo prošla, jer su se i sami dobro zabavili razgledavajući i igrajući se u drugim radionicama.

Foto: