Događanja u školi
Najveći hrvatski alpinist Stipe Božić posjetio našu Školu.
Autor: Nataša Zvonar, 8. 2. 2018.

Gospodin Stipe Božić je jedan od najuspješnijih hrvatskih i svjetskih alpinista koji se popeo na najviše vrhove svih sedam kontinenata, a na svojim putovanjima snimio je mnoštvo izvrsnih fotografija te ih izlagao na zajedničkim i samostalnim izložbama.

Nastavak pod opširnije.

Kao snimatelj filmskih i video materijala o nepoznatim dijelovima svijeta koje je osvajao, snimio je i režirao više od 100 dokumentaraca za koje je nagrađivan na međunarodnim filmskim festivalima. Osim alpinizmom, bavio se još ronjenjem, speleologijom i skijanjem. Autor je mnogobrojnih knjiga, novinskih članaka, feljtona, novela i kalendara. Radio je kao fotograf, slobodni snimatelj i novinar za medije i bio je montažer na HRT-u.

Također je istaknuti humanitarac i hrvatski branitelj. Dugogodišnji je pripadnik Hrvatske gorske službe spašavanja i iza sebe ima na stotine akcija koje su rezultirale uspješno spašenim ljudskim životima.

Za zasluge u Domovinskom ratu udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91 dodijelila mu je priznanje 2017. Junak hrvatskog Domovinskog rata.

I danas se nesebično uključuje u  mnoge humanitarne akcje ,  te aktivno sudjeluje u planinarskim aktivnostima i edukacijama učenika.

Gospodinu Stipi Božiću još jednom veliko hvala na posjetu našoj Školi  i  ugodnom druženju.

Fotografije možete pogledati u našoj foto galeriji