Novosti iz knjižnice
UPOZNALI SMO SE S NOVIM IZVORIMA ZNANJA
Autor: Anita Dujela, 26. 10. 2020.

Nastavljamo s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige i u višim razredima.

Učenici 7. b i 7.c su se upoznali s relevantnim izvorima znanja koje možemo pronaći na mreži, i to sudjelujući u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja, ove godine popularno nazvan ISTRAŽIVAČI PLANETA Z se održava u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. Zbog novonastale situacije ove godine je umjesto čitanja trebalo istražiti online izvore znanja.

Na koji način smo to napravili, pogledajte pod Opširnije.

Internet je globalna mreža na kojoj možemo pronaći mnošto intormacija. Postao je mjesto bržeg i učinkovitijeg učenja te sredstvo za pružanje i primanje informacija. No, činjenica da nešto postoji online ne znači da je relevantno i točno.

Ovim predavanjem i radionicom smo učenike upoznali s novim izvorima znanja koji su vjerodostoji i lako provjerljivi.

Učenici su na kraju radionice rješavali kviz ISTRAŽIVAČI PLANETA Z te zaključili kako se online izvori znanja koje su morali istraživati da bi uspješno rješili kviz, umnogome razlikuju od onih koje inače koriste te su interaktivnije i izgledom privlačnije.

Nakon početne dvije radionice za sedme razrede, održali smo jednu malo drugačiju, i za učenike 4.b razreda u sklopu projekta Superčitači i MHK.

Naši četvrtaši su se podsjetili što je to referntna zbirka te kako jednostavno doći do informacije koju traže. Znanja što su ih naučili još prošle godine, primjenili su u online okruženje te naučili kako pronaći informaciju koju traže, na koji način ju vrednovati te pravilno upotrijebiti.

Jelena Poljak