Javna prezentacija projekta "Splitski dječji proračun"
Autor: Anita Dujela, 16. 2. 2018.

Dječje gradsko vijeće osnovano je s ciljem poticanja aktivnog sudjelovanja djece u raznim projektima Grada Splita. Osnovna škola Žnjan-Pazdigrad ove je godine postala  28. članica Dječjeg gradskog vijeća. Našu školu predstavlja učenica 8. razreda Rahela Celina Matijević.

Dječje gradsko vijeće bavi se raznim projektima, a valja istaknuti projekt „Splitski dječji proračun“. Projekt se sastoji od aktivnosti tematskih radnih skupina (komunalna pitanja i izgradnja, sport, kultura, obrazovanje, socijalna i zdravstvena skrb, ...). Svaku radnu skupinu čine vijećnici splitskih škola koji se upoznavaju sa strukturom gradskog proračuna.  Potom vijećnici razmatraju programe koji se odnose na resore, iz zaduženja njihove radne skupine. Cilj ovog projekta je razmotriti pojedine dijelove resora  koja se odnose na financiranja i programe usmjerene prema djeci.

Jučer smo u maloj sali gradske uprave odradili radni sastanak članova Predsjedništva na kojem smo usvojili materijale izrađene po radnim skupinama i dogovorili elemente javne prezentacije projekta „Splitski dječji proračun“. Javna prezentacija će se održati u srijedu, 21. veljače s početkom u 9:30 sati u velikoj vijećnici gradske uprave.

Rahela Celina Matijević

Grad Split prijatelj djece