Toplina i radost darivanja djece
Autor: Anita Dujela, 14. 12. 2020.

2020.godina po svemu će biti posebna i jedinstvena. Nažalost, mnogima je ostavila gorak okus u ustima. Među ljudima je zavladala neizvjesnost, briga, strepnja, udaljavanje…Takvi ulazimo u ono najtoplije vrijeme, vrijeme kada se više nego ikad treba dijeliti ljubav, zajedništvo i podrška.

Nošeni osjećajima, naišli smo na riječi Majke Tereze: „Ne postoje velike stvari, postoje samo male stvari učinjene sa mnogo ljubavi“. Vođeni ovime, odlučili smo darovati one kojima smo potrebni. A potrebno je tako malo za udijeliti sreću, osobito onim najmanjima. U ovo predbožićno vrijeme, roditelji sa svojom djecom i učitelji razredne nastave odlučili su iznenaditi djecu sa odjela pedijatrije naše bolnice. Novac se sakupljao, svatko je dao koliko je mogao dati, i svaka ta kovanica predstavljala je mnogo.

Novac se skupio, pokloni su se kupili. Kutije su se spakirale i iako nas je dočekalo veliko nevrijeme i poplavljene ulice, kutije sa poklonima stigle su na svoje odredište. A djeca znaju cijeniti sreću i djeca su najzahvalnija. I kao što su oni uputili neizmjernu zahvalu svima nama,  tako i mi ovom prilikom zahvaljujemo svakom roditelju, svakom djetetu koji su omogućili da se i ova naša mala predbožićna „priča“ puna ljubavi, topline i zahvalnosti ostvari.

Tihana Ćurčija