Tihana Ćurčija
"Jer svaki dan s njom je poseban..."
Autor: Anita Dujela, 5. 2. 2018.

Naslov našeg razrednog panoa najbolje opisuje svaki trenutak proveden s našom Lucijom. Ona nas uči kako se svakom trenutku trebamo veseliti. S njom zaboravljamo sve tužne trenutke. Zajedno sa svima nama čini jednu predivnu cjelinu koja stvara naš 2.b razred. Ta, naizgled mala djevojčica, naša je prijateljica, i to baš u pravom smislu prijateljica. Prijateljica kod koje ćete uvijek pronaći siguran topli zagrljaj, iskrenu riječ, nježan pogled, veseo osmijeh, želju za igrom i uzajamno poštovanje.

Nastavak pod opširnije!

...U našem razredu ne poznajemo ruganje, svi su jednaki, svi su predivni i posebni, naravno  svatko na svoj način. Dokaz tome su i ove prekrasne poruke upućene našoj Luciji. Koliko je ona posebna kažu iskrene dječje riječi. Zašto je još posebna? Naime, Lucija je djevojčica koja ima Down sindrom. Ali, to niti malo ne umanjuje njezinu vrijednost, naprotiv još je jača i snažnija. To je djevojčica koja ne odustaje, trudi se, koja je puna topline i koja osvoji baš svačije srce. Poruka koju želimo poslati ovim razrednim panoom jest ta da svi trebamo poštovati svakoga. Možda izgledom nisu jednaka, ali sva djeca imaja ista prava. Nikad ne odbacujte nikoga, već pružite svakome ruku, iskrenu i punu topline. Nikad ne znate, koja će vam osoba postati prijatelj za cijeli život. Možda ona upravo sada sjedi pokraj vas.

Ovim putem se zahvaljujemo mami Nadi koja nam je velika podrška u nastojanju da i drugima prikažemo posebnost našeg prijatelja Downa!

Tihana Ćurčija, Anita Dujela

Fotogalerija