Općenito

Produženi boravak u našoj školi je neobvezan,  organizirani oblik odgojno - obrazovnog rada, namijenjen učenicima 1.-3.razreda.  Na ovaj način se kvalitetno i sustavno zbrinjava dijete mlađe  školske dobi  te mu se organizira vrijeme za učenje i slobodne aktivnosti. Kada se dijete upiše u razredni odjel s produženim boravakom,  pohađanje cjelokupnog programa produženog boravka je obvezno.

Rad u PB-u je usklađen s godišnjim kurikulumom. Nakon redovne nastave, učenici uz učiteljicu rade samostalno, a dijete dobiva povratnu informaciju o razini usvojenosti planiranih ishoda. U slobodnom vremenu učenicima se nude razne aktivnosti koje pripremaju učiteljice: odmor i igre po izboru učenika, čitaonicu i igraonicu, likovne, plesne i dramske radionice. Učenike osobito raduju igre u školskoj dvorani i univerzalna sportska škola!

Kroz kreativan rad učenici usvajaju socijalne vještine, radne navike te uče kako učiti. Rad i igra u boravku  utječu i na samopouzdanje učenika, sigurnost u sebe, povjerenje u prijatelje, međusobnu suradnju i pomaganje. U našoj školi se produženi boravak ne smatra samo potrebom roditelja, već i poželjnim pedagoškim standardom, a obzirom na kvalitetu programa.

Prilikom dolaska po dijete, roditelji imaju mogućnost svakodnevnog kontakta s učiteljicom te razmjene informacija i dojmova o djetetu.

Dnevni raspored:    08,00-16,00
7,45 / 8,30 doručak
redovna nastava
12,00 / 12,45 ručak
slobodno vrijeme
13,45 užina
14,00-16,00 učenje

Prihvat djece u ranijem dolasku u školu organizira se svakim danom od 7,15 sati (dežurstvo).

Roditelji djecu mogu preuzeti najranije u 15,30 sati, a ranije samo iznimno te uz opravdan i najavljen dolazak roditelja.

Dan smijeha i Dan zagrljaja
Autor: Anita Dujela, 22. 1. 2019.

Produženi boravak 2. i 3. razreda naše škole obilježio je Dan smijeha i Dan zagrljaja.
Učiteljice su potaknule sve učenike da se smiju što češće. Ima li što ljepše nego vidjeti da osmijeh krasi dječja lica? Veselo raspoloženje su podigle izradom smajlića, ispisivanjem poruka o smijehu i pjevanjem pjesmica. Brojni znanstvenici i liječnici tvrde da je smijeh lijek. Kada se smijemo osjećamo se bolje, rasteretimo se stresa, smanjujemo brigu i depresiju i tako jačamo imunitet. Preporučili bi i Vama da se što češće smijete!

Odmah smo se pripremili da 21. siječnja ne smijemo štedjeti zagrljaje. Proučili smo vrste zagrljaja i bonton grljenja. Psiholozi tvrde da grljenje ima ljekovita svojstva i da je čovjeku potrebno četiri zagrljaja na dan kako bi preživio.

Sada Vam postavljamo pitanje: "Koliko puta dnevno zagrlite dragu Vam osobu?" Savjetujemo Vam da krenete jer zagrljaji su besplatni!

A.Domazet, N.Vrgoč