« Prosinac 2020 »

Vijesti za roditelje
Upute za upis u srednje škole: potvrde školskog liječnika
Autor: Anita Dujela, 17. 7. 2020.

Mišljenje o zdravstvenoj sposobnosti učenika se  izdaje sukladno dokumentu MZO „Jedinstveni popis zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole“ (potrebno je provjeriti treba li Vašem djetetu mišljenje školskog liječnika, liječnika medicine rada ili mu uopće nije potrebno mišljenje za upis, sve ovisno o vrsti zanimanja ili programa koje dijete upisuje).

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicinu Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ,  Mišljenje nadležnog školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti učenika za određeno zanimanje, tj.  smjer u srednjoj školi, za školsku godinu 2020./2021., će se izdavati uz prethodnu najavu telefonom/e-poštom nadležnom školskom timu.

ZA PREGLED I POTVRDU SE POTREBNO NARUČITI

PUTEM TELEFONA 468-013

(Parne datume u jutarnjoj smjeni zvati od 08:00 do 13:00 h

a neparne datume u popodnevnoj smjeni od 14:00 do 19 h)

ILI SLUŽBENOG MAILA  NADLEŽNOG ŠKOLSKOG TIMA

fani.balarin@nzjz-split.hr

zrinka.bozikovic@nzjz-split.hr

VIŠE POD OPŠIRNIJE!

Ovaj postupak će se provoditi uvidom u dostupnu dokumentaciju (preventivni zdravstveni karton, nalaz sistematskog pregleda u 8. razredu). Ukoliko bude potrebna dodatna dokumentacija, molimo roditelje da istu dostave e-poštom na službenu e-mail adresu nadležnog tima školske medicine.

Iznimno,  prema potrebama i indikaciji (npr. neobavljen sistematski pregled u 8. razredu), učenik će se naručiti napregled.

VAŽNO!
Prilikom dolaska na pregled, molimo da se dođe točno u vrijeme termina za pregled.
Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
Molimo da se dođe sa zaštitnom maskom.
Prije ulaska na pregled, roditelji moraju ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom.

Napomena: Zbog godišnjih odmora, od 27.07.2020  potvrde će izdavati  dr.Marija Šonjić u jutarnjoj smjeni.