Književni susret s pjesnikom Enesom Kiševićem
Autor: Nataša Zvonar, 1. 4. 2019.

Znaš li što ću ja postati
kada odrastem,
za tvoju ljepotu, svijete?
Ja kada odrastem
jako veliki,
ja ću postati dijete.

Enes Kišević

Više pod OPŠIRNIJE

U srijedu, 27.3.2019., našu je školu posjetio poznati pjesnik i dramski umjetnik Enes Kišević koji je svjetla i daske pozornice na jedan sat zamijenio kutkom dnevnog boravka naše školske knjižnice.    Pod mentorstvom nastavnice Viktorije Caktaš, književni susret otvorili su učenici Branka Šarić i Rafael Batinić govoreći njegove stihove “Velik kao dijete” te “I ništa te kao ne boli”. Pjesnik je nastavio interpretacijom svojih, ali i stihova svjetski poznatih pjesnika, što je izazvalo oduševljenje i gromoglasan pljesak učenika osmih razreda za koje je susret bio upriličen.  Odgovarajući na pitanja znatiželjnih učenika, pjesnik nam je otkrio zanimljive detalje i crtice iz svog odrastanja i života. Zaključio je da čovjek kroz stvaranje na svim životnim poljima, pa tako i kroz stihove, postaje svevremen i ostavlja veliku vrijednost budućim generacijama. Oplemenjeni posebnim osjećajima koje poezija budi u našim bićima, zahvalili smo pjesniku na posjetu i pozdravili ga do neke nove prilike.

K. Oreč