Ukupno: 206481
Ovaj tjedan: 1998

Upisi u srednje škole - učenici s teškoćama
Autor: Anita Dujela, 28. 5. 2019.

Kandidati s teškoćama u razvoju u razdoblju od 27.svibnja do 10.lipnja 2019. (14,00sati) prijavljuju se Uredu državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Tom prilikom roditelji i kandidati iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema obrazovnim programima koje je za učenika naveo Hrvatski zavod za zapošljavanje u svom stručnom mišljenju.

Upisnom povjerenstvu Ureda obvezno dostavljate:

• popunjen Obrazac
  • rješenje Ureda o primjerenom programu obrazovanja u osnovnoj školi
  • stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje

Više pod opširnije!

U školama u kojima je to uvjet za upis, kandidati moraju zadovoljiti i na ispitu sposobnosti i darovitosti, o čemu roditelje i kandidate obaviještava Ured.

Rangiranje kandidata s teškoćama bit će 21.lipnja 2019.

Važne napomene:

• Redoslijed kojim su obrazovni programi navedeni u stručnom mišljenju HZZ-a ne predstavljaju listu prioriteta.
  • Poredak programa na listi prioriteta ne jamči da će se kandidat uistinu i upisati u obrazovni program koji je naveden kao prvi izbor, jer konačan upis ovisi i o drugim kandidatima s teškoćama, njihovom broju bodova te broju upisnih mjesta, a sukladno Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja.
  • Kandidati s teškoćama koji na ovaj način ostvare upis u srednju školu, neće se moći prijavljivati u redovnom upisnom roku.
  • Kandidati s teškoćama koji su se prijavili Uredu, ne dostavljaju prijavnicu razredniku.
  • Za sva pitanja molimo da se javite svom razredniku ili Stručno-razvojnoj službi škole.

Priloženi dokumenti:
Dopis__upute_ucenici_s_teskocama.pdf (253.23 KB)