Ukupno: 202511

Dani kruha i Dan borbe protiv siromaštva
Autor: Anita Dujela, 23. 10. 2019.

U četvrtak 17. listopada u našoj školi smo proslavili Dan kruha. Već treću godinu povezujemo Dan kruha s Danom borbe protiv siromaštva, koji se obilježava 18. listopada, zahvaljujući za plodove zemlje na način da ono što imamo dijelimo s onima koji imaju manje od nas. Ovi dani su nam poticaj da se okupimo, družimo, osjetimo zahvalnost za naše zajedništvo i sve ono što uživamo u našim životima.

Više pod opširnije!

Malo kome srce ne zaigra od radosti kada na jednom mjestu vidi okupljene roditelje, naše učenike, djedove, bake, cijele obitelji na okupu u druženju s djelatnicima naše škole. Nakon kratkog programa, otpočelo je divljenje kruščićima raznih oblika, kolačima i svakakvim delicijama koje su donijeli naši učenici, a kojih se ne bi ni posramile ni najbolje slastičarnice. Međutim, radost zbog ovoga događaja ne završava u našoj školi. Hrana, koja je preostala nakon našeg druženja i humanitarne akcije, donirana je štićenicima udruge Most i pučkoj kuhinji splitskog Caritasa, koji dnevno podijeli oko 100 objeda. U humanitarnoj akciji, koja je trajala cijelo vrijeme našeg druženja, prikupljeno je 8.392,00 KN. Novac ćemo donirati za pomoć obiteljima u lokalnoj zajednici, kojima će on ujedno biti i poruka da je nekome stalo do njih, da su nekome važni, jer osjećaj napuštenosti ponekad je bolniji i od samoga siromaštva. Radosni smo i zahvalni što naši učenici uče, i u obitelji i u školi, kako plemenitošću prema drugima, oplemenjuju sebe.

Belinda Buzov