Četvrtaš iz naše škole pravi svoju elektronsku glazbu i videa koja objavljuje na YouTubeu
Autor: Nataša Zvonar, 5. 12. 2019.

Mark Maret Jovanović, 10-godišnjak je iz OŠ Žnjan - Pazdigrad u Splitu gdje pohađa 4.b razred, već dvije godine radi u Abletone Liveu, poprilično zahtjevnom softveru za glazbenu produkciju. Mark sam slaže i komponira elektronsku glazbu, a zatim montira i snima videa koja prate njegove pjesme i odnedavno ih objavljuje na svom YouTube kanalu. Inicijativa da se započne baviti ovim vidom izražavanja, pa i zabave, potekla je od njegovih roditelja koji su željeli udaljiti ga od pukog igranja računalnih igrica te su mu dali na raspolaganje računalo s profesionalnim softverom i audio opremom.

----Više pod OPŠIRNIJE----

Mark je iz dječje radoznalosti vrlo brzo svladao osnove, a sada dvije godine nakon što se počeo baviti aranžiranjem i stvaranjemelektronske glazbe, postigao je vrlo značajan napredak koji i nadvisuje njegovu dob. Osim toga, uči svirati gitaru u Glazbenoj školi Josipa Hatzea što mu pomaže u stvaranju harmonija, a posebice prati suvremene glazbene trendove poput dubstepa, trapa, housea i popa te izvođače kao što su Alfons, Lil nas X i Kny Factory.

Prvu pjesmu na svom kanalu objavio je 6. studenog, a u 20 dana iskomponirao je ukupno 4 pjesme i za svaku od njih složio videospot u omiljenom mu softveru za videoprodukciju Wondershare Filmora. Dodajmo, Mark je od malih nogu svraćao na radionice i druženja s drugom djecom u splitsku multimedijalnu udrugu Combo, gdje se takorekuć, otkad je prohodao susretao s električnim i elektronskim instrumentima u tamošnjem studiju.

Mark se još kao 6-godišnjak okušao i kao radijski voditelj dječje emisije Kimbo koja se emitirala na web radiju spomenute udruge, a u koju su aktivno kao volonteri uključeni i njegovi roditelji. Prošle je godine radio mali najavni video za instrumentalnu verziju pjesme "Škola budućnosti" koju je izveo zbor naše škole za kraj školske godine.

Sve Markijeve autorske pjesme možete pogledati klikom na link:                      Markov youtube kanal