« Rujan 2024 »

Učenici OŠ Žnjan-Pazdigrad prvaci Hrvatske u školskom nogometu
Autor: Jelena Poljak, 6. 6. 2024.

U impresivnom finalu školskog nogometnog prvenstva Hrvatske u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza, učenici Osnovne škole Žnjan-Pazdigrad iz Splita su zasluženo ponijeli titulu prvaka u kategoriji 5. i 6. razreda.
Turnir, održan proteklih dana na gradskom stadionu u Vinkovcima, okupio je najbolje školske ekipe iz cijele zemlje, ali naši nogometaši pokazali su ne samo zavidnu vještinu na terenu, već i nevjerojatan timski duh.

Učenici Lovro Žanić, Petar Prusina, Marin Grbavac, Niko Glibota, Ivano Knežević, Zvonimir Martinac, Ajnur Vrebac, Filip Mustapić, Ivan Višković, Toni Ijačić, Zvonimir Đolonga, Luciano Krespi, Mykyta Leheda i Roko Miloš uz vodstvo i mentorstvo našeg učitelja Ivana Punoša demonstrirali su izvanrednu predanost i sportske vještine, što ih je vodilo do pobjede na gradskom, regionalnom i konačno nacionalnom prvenstvu, čime su osigurali svoje mjesto među najboljima u povijesti školskog nogometa.
Najveći izazov za naše učenike bilo je državno prvenstvo koje je okupilo najbolje školske ekipe iz cijele Hrvatske. U konkurenciji od 800 osnovnih škola, žnjanski nogometaši pokazali su zavidnu vještinu i sportski duh.
Finalna utakmica protiv ekipe Mladost iz Osnovne škole Prelog bila je vrhunac njihovog uspjeha. S rezultatom 4:0, naši nogometaši uvjerljivo su osvojili titulu prvaka Hrvatske.

U čast pobjede naših učenika, Škola organizira doček prvaka u petak, 7. lipnja, u atriju škole, u 10,45 sati. Pozivamo sve učenike, učitelje, roditelje, ostale djelatnike škole i lokalnu zajednicu da nam se pridruže na ovom veselom događaju!
Čestitamo našim prvacima i njihovom mentoru na osvojenom prvenstvu i želimo im puno uspjeha u budućim sportskim i školskim izazovima!

Slike preuzete sa službene Facebook stranice Hrvatskog školskog sportskog saveza: https://www.facebook.com/hashtag/volimskolskisport