Ovaj tjedan: 2070

Obilježili smo Dan škole
Autor: Jelena Poljak, 1. 6. 2023.

Danas smo obilježili Dan Osnovne škole Žnjan-Pazdigrad i našu šestu godinu postojanja. Za ovu priliku smo se dugo pripremali te su naši učenici u jutarnjem dijelu imali prilike sudjelovati u sportskim aktivnostima, različitim radionicama i natjecanjima, dok je popodnevni dio bio rezerviran za širu lokalnu zajednicu. Što smo sve pripremili, pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Fotogalerija

Naši su se prvaši i drugaši natjecali u igrama skakanja u vrećama, nošenju jaja u žlici i razrednog limba, dok su se učenici trećih i četvrtih razreda okušali u povlačenju konopa, štafeti i utrci na tri noge. Najboljima su među njima uručene i nagrade koje je donirao Gradski kotar Žnjan pa su se prvaci počastili pizzom i slatkim poklon paketima.

Nakon sportskih uslijedile su kreativne aktivnosti. Učenici sedmih i osmih razreda su se natjecali u pečenju palačinki, dok su učenice petih razreda oslikavale prisutne hrvatskim tradicijskim tetovažama kanom. U likovnoj radionici na temu „U svijetu ljubavi i mira“, naši mali prvaši i drugaši su svojim rukama stvorili zaista impozantna djela. Vrhunac je naravno bilo natjecanje u Supertalentu gdje su svi koji su htjeli, a uspjeli su proći audiciju, mogli pokazati svoje umijeće i talent.

U isto se vrijeme u velikoj dvorani naše škole vodila velika borba, finale u odbojci i nogometu za učenike i učenice 5. i 6. razreda. Apsolutni pobjednik je bio 6.c razred čija je razrednica naposljetku zaigrala u nogometnoj utakmici učenici protiv učitelja. Kako se ne bi samo učitelji natjecali, i naše učiteljice su pokazale veliko umijeće te pobijedile učenice u odbojci. Naravno, još moramo spomenuti i natjecanje u šahu za predmetnu i razrednu nastavu gdje se borba vodila upravo u razrednoj nastavi i gdje je prvo mjesto naposljetku osvojio učenik 4.b razreda.

Moramo spomenuti i brojne izložbe koje su taj dan bile postavljane u atriju naše škole. U prvom redu to je video izložba literarnih radova učenika predmetne nastave pod nazivom „Moja škola“. Zatim likovna izložba učenika prvih razreda pod nazivom „U svijetu likovnih umjetnika“. Za kraj moramo spomenuti izložbeni štand „Vrt u malom“ te humanitarnu prodaju kao i prodajni štand naše učeničke zadruge.

Vrhunac našeg Dana škole je bila svečana priredba koja se odigrala u popodnevnim satima. Naši su vrijedni učenici sa svojim učiteljicama ovom prilikom pokazali našim dragim roditeljima i drugim gostim i uzvanicima svu raskoš svojeg glazbenog i umjetničkog izričaja.

Za kraj se želimo zahvaliti svim učiteljima, stručnim suradnicima i tehničkom osoblju koji su svojim radom i trudom obogatili i isplanirali ovako zanimljiv i raznovrstan dan za sve naše učenike.

Radujemo se ponovnom druženju i iduće godine!