Ovaj tjedan: 2072

Županijska smotra učeničkih zadruga Splitsko-dalmatinske županije
Autor: Jelena Poljak, 15. 6. 2023.

Naša Učenička zadruga Leut je i ove godine pozvana na Županijsku smotru učeničkih zadruga koja je inače natjecateljskog karaktera. Predstavili smo se videom koji opisuje način izrade ikona, inspiriran ikonom Gospe od Žnjana, jednom od šest najstarijih ikona u Hrvatskoj.

Više o ovogodišnjoj smotri pod OPŠIRNIJE.

Smotra se odvila u trgovačkom centru Mall of Split 26. svibnja. Na našem su štandu izložene proizvoda i ljetopis naše zadruge predstavile učenice Sara Vrdoljak i Mihaela Zelić.

U susretu s dva povjerenstva vrlo su elokventno i znalački obrazlagale način nastajanja ikona i vitraja s motivom Gospe od Žnjana kao i način funkcioniranja naše zadruge. Zainteresirane su prolaznike upućivale kako putem QR koda, na ambalaži ikone, mogu i sami saznati ponešto o bogatoj povijesti Žnjana.

Ukupan broj bodova koji su sudionici smotre mogli postići bio je 40. Naša je UZ Leut, s prikupljenih 35,83 bodova, osvojila 12. mjesto među 35 predstavljenih zadruga. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u ostvarenju ovog rezultata, osobito našoj školskoj knjižničarki Jeleni Poljak i učiteljici informatike Miri Matijašević. Veliko hvala svim učenicama, članicama zadruge, koje nisu štedjele svoje vrijeme i u radu zadruge često sudjelovale i duže od predviđenih izvannastavnih sati.

Belinda Buzov, Ivona Mustapić Jelavić, Marina Boroz