Ovaj tjedan: 2058

Započele prijave za 7. generaciju EDIT CodeSchool 2023/2024
Autor: Nataša Zvonar, 18. 9. 2023.

EDIT CodeSchool najveća je, besplatna škola primijenjenog programiranja u Hrvatskoj, koju u sklopu aktivnosti Digitalne Dalmacije organizira Splitsko-dalmatinska županija i tako popularizira developerske vještine i IT zanimanja.

Više pod [OPŠIRNIJE]

U toku s tehnološkim novitetima te u suradnji sa splitskim IT firmama EDIT CodeSchool omogućuje mladima obrazovanje za najperspektivnija zanimanja današnjice. Više od 3000 polaznika već je odabralo ovu školu tijekom posljednjih šest godina jer ovaj program učenike priprema za bolju poziciju na tržištu rada, a omogućuje im i bolji start prilikom upisa na fakultet računarstva, informacijskih tehnologija i sl.

Prijave za ovogodišnji EDIT CodeSchool otvorene su od 4. do 22. rujna 2023. godine, a uz moto "Znanje dostupno svima", učenici će imati priliku svladati primijenjeno programiranje kroz pet modula edukacije te samostalno izraditi završne radove, moderne web stranice i web aplikacije koristeći najnovije tehnologije i AI alate. Novost za osnovne škole je tečaj Osnove kibernetičke sigurnosti, a u srednjim školama, pored standardnog učenja programiranja, uvodimo korištenje alata umjetne inteligencije kao što je ChatGPT kao mogući budući pristup programiranju.

Prijaviti se mogu učenici 6. do 8. razreda osnovnih škola  i SVIH razreda srednjih škola s ili bez prethodnog znanja iz programiranja. Polaznike prethodnih generacija EDIT CodeSchoola pozivamo da upišu napredniji sadržaj!

Više informacija o školama i link na obrazac za prijavu na http://digitalnadalmacija.hr/edit.