Ovaj tjedan: 2048

Moja ljetna priča
Autor: Anita Dujela, 20. 9. 2023.

Vijest iz učionice!

Nakon provedene govorne vježbe Moja ljetna priča imamo pobjednika. Najbolja priča je učenika 5.d Lucasa Mišića (pod Opširnije).

Svi su bili vrlo kreativni i hrabri. Bravo petaši!

Viktoria Caktaš

Moje ljeto

Ljeto 2023.  bilo je moje najbolje ljeto ikad.

Dugo smo željeli posjetiti Portugal i ove godine nam se želja ispunila .S obitelji sam posjetio gradove Lisabon i Porto. U Lisabonu smo sudjelovali na Svjetskom susretu mladih gdje je bilo 1,5 milijun hodočasnika i papa Franjo. Svatko od nas je nosio zastavu države iz koje dolazi i tako smo se međusobno raspoznavali.

Puni mira i blagoslova svoj put nastavljamo prema sjeveru.

Na putu prema Portu posjetili smo najzapadniju točku Europe Cappa de Roca i kupali se u Atlanskom oceanu. Ocean je jako hladan i bilo je puno velikih valova.

U prekrasnom ,šarenom Portu  proslavili smo 16. rođendan moje sestre. Tamo se nalazi najljepši Mc Donalds na svijetu sa visokim stropovima, lusterima i ukrašenim prozorima.

Zanimljivo je da se ispred njega nalazi žena sa sokolom na ruci koji tjera golubove kako ne bi smetali gostima restorana.

Porto,drugi grad po veličini u Portugalu je pun povijesnih znamenitosti i neobičnih priča koje nam je dočarao naš vodič. Odveo nas je u dolinu Duoru poznatu po predivnim vinogradima i vinarijama. Probali smo specijalitet grada Francesinhu i oduševili se okusom. Najljepše od svega je što smo upoznali skromne i tople ljude  koji su uvijek spremni pomoći.

Sretan sam i zahvalan  što sam imao mogućnost upoznati ovu prekrasnu zemlju i nadam se da ću joj se opet vratiti.

Lucas Mišić 5.d