Ovaj tjedan: 2067

Dostupnost aplikacije Safety net na platformi Play store
Autor: Željko Jurin, 10. 1. 2024.

Više o ovoj aplikaciji pogledajte pod OPŠIRNIJE

Dragi roditelji i učenici,

Još od 2015. godine postoji web aplikacija/ kviz znanja za učenike splitskih osnovnih škola – „Safety Net - Bitka za sigurnost“,  koja je izrađena od strane Policijske uprave splitsko- dalmatinske u sklopu projekta „Sigurnost djece na internetu i društvenim mrežama“ i to u suradnji s partnerima te uz potporu Vijeća za provedbu programa prevencije kriminaliteta na području grada Splita.

Navedeni preventivni projekt je od ove godine dobio i novu dimenziju te se sada aplikacija može preuzeti i instalirati kao aplikacija iz Trgovine Play, a čeka se odobrenje i za App Store.

Aplikacija nije samo za djecu i mlade, već u njoj postoji i Kutak za roditelje koji sadrži veliki broj informacija o preventivnim projektima policije, o štetnim pojavnostima te o načinima zaštite djece kako na Internetu, tako i u realnom životu. Cilj projekta je da se korisne informacije učine lako dostupnima djeci, ali i roditeljima, te Vas potičemo da preuzmete aplikaciju.

Skeniranjem QR koda s fotografije možete lako preuzeti aplikaciju, informirati se o načinima zaštite djece na Internetu, iskušati svoja znanja u kvizu, ali i saznati veliki broj korisnih informacija kako zaštititi djecu u različitim rizičnim situacijama.

Tanja Sapunar, mag.paed.soc.