Naša učiteljica Nataša Zvonar je dobitnica prestižne nagrade Faust Vrančić!
Autor: Željko Jurin, 2. 4. 2024.

S velikim ponosom želimo vas obavijestiti da je naša draga učiteljica Nataša Zvonar dobila prestižnu državnu nagradu Ministarstva znanosti i obrazovanja Faust Vrančić za izniman doprinos u području tehničke kulture.

Državna nagrada tehničke kulture „Faust Vrančić" utemeljena je Zakonom o tehničkoj kulturi i dodjeljuje se od 1992. godine pojedincima, udrugama i drugim pravnim osobama za iznimna postignuća u djelatnosti tehničke kulture

Nagrada Faust Vrančić dodjeljuje se samo nekolicini pojedinaca iz osnovnoškolskog, srednje školskog i sveučilišnog obrazovanja, a učiteljica Zvonar ju je dobila u znak priznanja za svoj dugogodišnji rad, predanost i izuzetan doprinos nastavi. Njen rad je obogatio obrazovanje  i značajno utjecao na popularizaciju nastave tehničke kulture.

Učiteljica  Nataša Zvonar je ne samo izvrsna učiteljica, već i mentorica mnogim učenicima, pripravnicima i studentima, a nagrađena zbog iznimnog pedagoškog rada i doprinosa razvoju i unapređivanju tehničkog odgoja i obrazovanja, osobito mladih u kojima je prepoznala talent za tehničko stvaralaštvo te ih usmjeravala za izbor zanimanja u području prirodoslovlja i tehnike. Njeni učenici redovito su osvajali prva mjesta na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima, a ona je aktivno sudjelovala u suradnji s raznim udrugama, radom u raznim skupinama, međunarodnim projektima i istraživanjima u području obrazovanja. Njena suradnja s raznim partnerima doprinijela je unapređenju obrazovnih praksi i inspirirala mnoge kolege.

Njena strast za obrazovanjem, kreativnost i trud rezultirali su izuzetnim rezultatima, a ova nagrada je samo potvrda njenog izuzetnog doprinosa.

Iznimno smo ponosni što je Nataša Zvonar, naša učiteljica, ovogodišnja dobitnica nagrade. Ova nagrada je veliko priznanje za učiteljicu Zvonar i našu školu. Ponosni smo na njen rad i doprinos znanosti i društvu.

Srdačno joj čestitamo na ovom velikom uspjehu!