« Svibanj 2024 »

Dobrodošli u školsku knjižnicu!
Autor: Jelena Poljak, 18. 10. 2022.

Argentinski književnik Alberto Manguel u svom djelu Povijest čitanja je napisao: „Čitamo da bismo razumjeli ili počeli razumijevati. Ne možemo bez čitanja. Čitanje, gotovo kao i disanje, naša je bitna funkcija.“

Knjiga i čitanje imaju nezamjenjivu ulogu u osobnom psihološkom, emocionalnom i socijalnom razvoju svakog djeteta. Osim navedenog knjiga će dijete učiti kritičkom prosuđivanju, etičkim i duhovnim vrijednostima te znanstveno-povijesnim činjenicama. Budući da se djeca ne rađaju s potrebom za čitanjem, nužno ju je uvesti od najranije dobi. U tom smislu, knjižnica OŠ Žnjan-Pazdigrad nastoji već od prvih školskih dana pružiti učenicima, pogotovo prvašima, uvid u bogatstvo svojeg fonda ali ih naučiti da knjižnica nije samo mjesto gdje će posuditi lektiru nego mjesto susreta, druženja, igre i zabave.

Kako su protekli naši susreti možete vidjeti pod OPŠIRNIJE.

Budući da smo već do sada naučili da je knjiga jedan od najvažnijih temelja ne samo dječjeg, nego i napretka svake osobe te kako knjiga uz odgovarajuće odgojno-obrazovne smjernice čini neizostavnu okosnicu budućih stavova i načina razmišljanja djeteta, naši prvaši su se već početkom Mjeseca hrvatske knjige upoznali sa svojom knjižnicom te postali njezini aktivni članovi.

Svojom radoznalošću razigranošću i znatiželjom podsjetili su nas da se vrijednost knjižničnih usluga ogleda u zadovoljstvu njezinih korisnika. S pravom možemo tvrditi da su naši mali korisnici taj dan bili iznimno zadovoljni i radosni što su postali punopravni članovi naše male knjižnice!