Ovaj tjedan: 2072

Škola u prirodi - Vlak u snijegu
Autor: Jelena Poljak, 30. 1. 2024.

Još jednom smo posjetili Staru Sušicu i proveli školu u prirodi s našim trećašima. Učenici 3. c i 3. d sa svojim učiteljicama, pedagoginjom i knjižničarkom opet su se vratili u planinarski dom, dvorac Stara Sušica gdje smo u sklopu projekta Vlakom u snijegu, proveli četiri, odnosno pet predivnih dana. Ovim projektom već treću godinu za redom pokušavamo usvojiti znanja na poseban način istražujući gorski zavičaj. Naši učenici iz prve ruke uviđaju važnost suživota čovjeka i prirode te usvajaju osnovne spoznaje o prirodi. Osim spomenutog, naši trećaši su unaprijedili svoje socijalne vještine i zbližili se jedni s drugima i svojom razrednom zajednicom.

Od 16. do 20. siječnja imali smo priliku upoznati se s velikim zvijerima Gorskog Kotara kroz posjet Muzeju velikih zvijeri i radionicama; naučili nešto o povijesti prvog električnog mlina na ovim prostorima posjetom Popovićevu mlinu; vidjeli prave jelene u Parku jelena te naučili klizati na poznatom klizalištu u Delnicama. Osim svega navedenoga, svi zajedno smo uživali u netaknutoj prirodi, a ono što nas je posebno veselilo je bila ogromna količina snijega koja je pala zadnji dan našeg boravka zbog čega smo u konačnici morali i produžiti svoj ostanak. Ne možemo reći da je ikome od nas to posebno teško palo, budući da smo se upravo tada mogli veseliti svim zimskim radostima: zajedno smo se sanjkali, grudali i igrali na snijegu.

Sutra smo na povratku kući posjetili Ogulin, rodni grad Ivane Brlić Mažuranić, obavili neizostavnu kupnju u jednom trgovačkom centru te se vlakom uputili za Split.

Na kraju smo se svi sretni i zadovoljni vratili kući znajući da smo bogatiji za još jedno neopisivo životno iskustvo.

Naše iskustvo možete pogledati u FOTOGALERIJI.