« Svibanj 2024 »

Autor: Nataša Zvonar, 4. 6. 2018.

Naš prvi Dan škole proslavili smo 29.5. svečanim programom u školskom atriju. Šarolik i zanimljiv program pripremali su vrijedno učenici razredne i predmetne nastave s njihovim mentorima. Bilo je pjesme, plesa, recitacija, instrumentalnih izvedaba te igrokaza.

Više pod opširnije.

Posebno bismo istaknuli 1.B koji se predstavio  dugo očekivanom predivnom razrednom himnom popraćenom projekcijom spota, a sve pod mentorskim vodstvom učiteljice razredne nastave 1.b razreda i učiteljice glazbene kulture. Publiku su zabavljali učenici razredne i predmetne nastave, a naročito naše duhovite i šarmantne voditeljice koje su priredbu vodile u formi televizijskog dnevnika, a svojom su neposrednošću oduševile  sve prisutne. Bilo je vrlo emotivno s puno iznenađenja. Naročito bismo se pohvalili pjesmom  Zbog jedne ljubavi koju su naši učitelji tekstualno izmijenili, prilagodili i otpjevali učenicima. Ravnatelj škole uručio je poklone svim sudionicima državnih smotri i natjecanja te smo dodijelili priznanja i pohvale svim učenicima sudionicima raznih županijskih razina natjecanja od sporta, povijesti, geografije, biologije, kemije, matematike…Proglasili smo i učenice generacije.  Također, tijekom priredbe  bila je organizirana i humanitarna prodajna izložba koju su mentorski vodile učiteljice likovne kulture,i prirode, te učiteljica razredne nastave. Prikupljen iznos donirat ćemo potrebitoj obitelji iz Kotara.  Slavlje je svojom nazočnošću uveličao splitski dogradonačelnik, župnik , privremena ravnateljica  OŠ Žnjan-Pazdigrad i sadašnja ravnateljica OŠ Trstenik te drugi ravnatelji splitskih osmoljetki, ugledni gosti iz grada Splita, roditelji, prijatelji i najvažnije naši učenici.

Dana 30.5., dakle baš kada i službeno slavimo Dan OŠ Žnjan-Pazdigrad, bila su organizirana sportska nadmetanja između učenika i učitelja te natjecanje u skakanju u vrećama, a sve u organizaciji našeg vrijednog učitelja tjelesne kulture.  Najveći interes bio je za odbojkašku utakmicu koju su učiteljice igrale protiv učenica VIII.A i bile dostojan protivnik  te nogometnu utakmicu između učitelja i učenika VIII.A u kojoj su učenici samo golom razlike ipak pobijedili izvrsnu ekipu učitelja. Podršku s tribina pružile su učiteljice i učenici bodreći svoje ekipe. Bio je to  pravi sportski šušur.

Ravnatelj škole u svom emotivnom govoru osvrnuo se na to kako trebamo čuvati našu lijepu  školu, dodali bismo još i stihove koje su otpjevali naši učitelji:„Tu u našoj školi, odakle vas bodrimo, neka nova će dica stajati, iste snove imati. Volim te, Pazdigrade!“

Svim djelatnicima OŠ Žnjan-Pazdigrad od srca čestitamo Dan škole!

Ostatak fototgrafija možete vidjeti u fotogaleriji.