Ukupno: 202508

Obavijest vezana uz početak virtualne nastave
Autor: Željko Jurin, 14. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji!
Od ponedjeljka krećemo s nastavom na daljinu. Ponedjeljak i utorak ćemo pripremati i testirati sustav, a od srijede će biti uspostavljen sustav koji funkcionira.
Učenici razredne nastave nastavu će pratiti na televiziji na HTV 3 programu. Za učenike predmetne nastave također će u ponedjeljak i utorak, na Sportskoj TV, biti pripremljeni obrazovni sadržaji u obliku video materijala. Učenici viših razreda obvezni su svakog dana sudjelovati i raditi u virtualnim učionicama.
- Onda kada to ne mogu, njihovi roditelji dužni su opravdati to.
- Od ponedjeljka svi radni dani su nastavni i upisuju se u e-dnevnik.
- Učenici trebaju izvršavati zadatke postavljene u virtualnoj učionici. Učitelji će pratiti njihove aktivnosti, ali ih neće ocjenjivati.
- Samo oni roditelji učenika nižeg uzrasta, koji nemaju mogućnost ostaviti djecu pod nadzorom kod kuće, mogu ih dovesti u školi, gdje će biti zbrinuti.
- Roditelji učenika 7-og razreda koji nisu zadužili SIM kartice, bit će pozvani na preuzimanje, čim iste stignu u školu.
- Privremeno se prekidaju i sve aktivnosti vezano za upis u 1. razred šk. god. 2020./21.

Pripremamo se za ponedjeljak, za nešto što je novo i Vama i nama. Uvijek kada se suočavamo s novim i nepoznatim, osjećano određenu nelagodu i u tom smislu želim Vas umiriti.
Siguran sam da će naši učitelji u virtualne učionice postaviti mnoštvo digitalnih sadržaja i zadataka, no vjerojatno to neće biti jednako kvalitetno kao nastava u živo u pravoj učionici.
No, u ovim trenutcima ne učimo samo školsko gradivo već učimo i neka druga važna i životna znanja. Učimo se društveno odgovornom ponašanju, samodisciplini,  odgovornosti prema drugima, nesebičnost, pomaganju i  solidarnosti i drugim vrijednim stvarima.
Važno je da o ovom trenutku budemo disciplinirani, kako bi spriječili neugodne i dugotrajne posljedice.
Srdačno Vas pozdravljam,

Ravnatelj: