« Svibanj 2024 »

Događanja u školi
Održana Vjeronaučna olimpijada
Autor: Jelena Poljak, 21. 3. 2023.

Vjeronaučna olimpijada, odnosno nadbiskupijska razina natjecanja iz vjeronauka za osnovne i srednje škole, ove je godine održana u našoj školi. Brojni su uzvanici, mentori i učenici natjecatelji bili dijelom ove svečanosti.

U kulturnom dijelu programa, kojim je koordinirala naša učiteljica Hrvatskog jezika i Povijesti Marina Boroz, okupljenima se najprije obratio Željko Jurin, ravnatelj naše škole, te svima zaželio dobrodošlicu i izrazio zahvalnost što je upravo naša škola izabrana za domaćina Olimpijade.

Više pod OPŠIRNIJE.

Izvor fotografija: www.katehetski-nadbiskupija-split.net

Okupljene je zatim pozdravila i predstojnica Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije Jadranka Garmaz, predstavnik grada Splita g. Mate Omazić i predstavnik Agencije za odgoj i obrazovanje g. Vlade Matas. Na kraju se učenicima i njihovim mentorima obratio i apostolski upravitelj Splitsko-makarske nadbiskupije mons. Želimir Puljić koji je izrazio radost što se oko vjeronaučnog sadržaja okupilo toliko dobre i pametne djece.

Početak su Natjecanja i kulturnog programa prigodnom molitvom otvorile vjeroučiteljice naše škole Belinda Buzov i Mira Ercegović, ujedno i članice Županijskog povjerenstva za Vjeronaučnu olimpijadu.

Kulturni su program svojim sudjelovanjem obogatili učenici 2. d razreda učiteljice Petre Boljat i 3. c razreda učiteljice Tihane Ćurčije koji su predstavili svoj Rječnik prijateljstva i točku Mi smo taj svijet koji su nastali u sklopu projekta Velika srca za MOMOI kojim naši učenici pomažu školovanje učenika u Keniji.

Prigodni su program zatim nastavili učenici 4. c razreda učiteljice Ane Domazet svojom točkom Korizmena kocka te nas podsjetili što su istinske vrijednosti u životu. Na kraju nas je svojom glazbenom izvedbom počastila i učenica Marijeta Marić.

Posebnu zahvalu dugujemo zboru mladih Župe Gospe od Milosrđa te njihovoj voditeljici Kristini Ujević Nikolac na izvanrednim izvedbama državne himne i ­­­­završne pjesme Ljubav s neba.

Nakon prigodnog programa natjecanje se održalo u dva dijela, pisanog ispita i kviza znanja. U kategoriji osnovnih škola prvo je mjesto osvojila ekipa OŠ Tučepi, drugo su mjesto zauzeli učenici OŠ dr. Franjo Tuđman iz Brela, a treće učenici OŠ fra Pavla Vučkovića iz Sinja. U kategoriji srednjih škola, prvo su mjesto zauzeli učenici Nadbiskupijske klasične gimnazije don Frane Bulić iz Splita. Drugo je mjesto zauzela  IV. gimnazije Marko Marulić iz Splita, dok su treći bili učenici Gimnazije Dinka Šimunovića iz Sinja.

Ovom prilikom želimo čestitati učenicima i njihovim mentorima na ostvarenim uspjesima! Također se želimo zahvaliti svim dragim gostima i uzvanicima što su svojom prisutnošću uljepšali ovaj događaj.

Na kraju posebna zahvala ide svim učiteljima OŠ Žnjan-Pazdigrad koji su svoji radom i predanošću obogatili ovo natjecanje, pogotovo Povjerenstvu za organizaciju domaćinstva Vjeronaučne olimpijade te učiteljici Ivoni Mustapić Jelović čiji je motiv i interpretacija ikone Gospe od Žnjana krasila sve prigodne poklone za uzvanike i učenike te promotivne materijale.

Ovaj događaj i njegova prezentacija je pravi primjer suradnje učenika i učitelja naše škole s lokalnom zajednicom te povezivanja s kulturnim i vjerskim blagom kojim se naša gradska četvrt ponosi.

Fotogalerija