Događanja u školi
Obilježavanje Dana zahvalnosti za kruh i plodove zemlje
Autor: Jelena Poljak, 19. 10. 2023.

Jedna tradicija u našoj školi većini je učenika i učitelja posebno draga, a to je tradicija druženja u sklopu Dana zahvalnosti za kruh i plodove zemlje kada naši učenici na štandovima izlažu kruščiće i slastice na koje su posebno ponosni jer su ih sami izradili ili su nastali tijekom obiteljskog druženja. Već su šestu godinu zaredom naši učenici i učitelji (na poseban način razrednici) uspješno realizirali i humanitarnu akciju koju je potaknula i organizirala Učenička zadruga Leut. Akciju prikupljanja hrane i higijenskih potrepština smo započeli 9. listopada, dan prije Dana beskućnika, a završili je 17. listopada na Međunarodni dan borbe protiv siromaštva. Učenice 6. a razreda Anja, Lea, Nina, Tara i Luna posjetile su Udrugu MoSt  i doživjele atmosferu u udruzi kroz druženje s nekima od štićenika i posjet socijalnoj samoposluzi udruge kojoj smo donirali prikupljenu hranu i higijenske potrepštine.

Donacijama naših velikodušnih roditelja i ostalih članova obitelji prikupljeno je 2 388,16 €. Ovaj novac služi kao pomoć u situacijama kada se obitelj nekog od naših učenika nađe u nevolji te smo zahvaljujući njemu u mogućnosti pomoći.

Naša škola učenicima nastoji pružiti znanje, ali i ono važnije od znanja, a to je stav da znanje koristimo kako bi ovaj svijet učinili mjestom solidarnosti, suosjećajnosti, zajedništva i suradnje. Od srca hvala svima vama koji ste nam se pridružili na tom putovanju.

Belinda Buzov, Učenička zadruga Leut