Ovaj tjedan: 2027

Događanja u školi
Tjedan cjeloživotnog učenja u našoj školi
Autor: Nataša Zvonar, 17. 10. 2018.

U okviru Tjedna cjeloživotnog učenja u našoj školi organizirane su brojne zanimljive radionice. U kreativnom kolažu našla se zanimljiva dramska , ali i flamenco radionica koju je vodila prof. hrvatskog jezika Viktoria Caktaš. Osim njih imali smo priliku sudjelovati u radionici stripa, likovnoj radionici "Reciklirano cvijeće" kao i u radionici kreativnog pisanja.

Više pod opširnije.

Na dramskoj radionici polaznici su učili dramske igre, improvizacije, otškrinuli vrata dramskog stvaralaštva.

Polaznici flamenco radionice naučili su osnovne flamenco ritmove i stilove, rad ruku (braceo), rad nogu (zapateado) i započeli svoju prvu flamenco koreografiju. Polaznici su bili vrtićarci, osnovnoškolci i odrasli. Sve generacije zajedno su novim sadržajima stvarali nove sinapse, a ples i dramska umjetnost svakako su dokazano najbolji lijekovi  u borbi protiv starenja mozga.

U učionici likovne kulture odvijala se radionica stripa .

Djeca su pohrlila sudjelovati te je učionica bila popunjena do zadnjeg mjesta.Učenici su naucili osnovne karakteristike stripa i pokušali su napraviti svoj prvi autorski strip. Zahvaljujemo se mentoru Ivanu Svaguši akademskom slikaru našem gostu što nam je nesebično otkrio metode izrade stripa.

Ne smijemo zaboraviti ni radionicu kreativnog pisanja pod vodstvom prof. M. Pijuk. Polaznici Radionice, njih sedam, imali su priliku u malo vremena produbiti svoj pogled u strukturne elemente proznog teksta te formirati svijest o razlikama između fikcije u književnom djelu i objektivne stvarnosti.

Učiteljice Katica Urlić i Lordana Sunara održale su likovnu radionicu "Reciklirano cvijeće". Sudjelovala su djeca Dječjeg vrtića Smokvica i učenici nižih razreda naše škole. Male ručice su pažljivo, pomoću plamena svijeće, od plastičnih boca i čepova izradile zanimljive cvjetove.

Sve radionice je iskoordinirala naša nastavnica likovne kulture Ivona Mustapić-Jelavić.

Moramo naglasiti kao je ovo doista bilo divno iskustvo, te da se veselimo nekim novim radionicama.

U našoj fotogaleriji možete vidjeti kako nam je zanimljivo bilo.