« Svibanj 2024 »

Novosti iz knjižnice
Autor u gostima - Irena Ivetić
Autor: Jelena Poljak, 29. 4. 2024.

U sklopu cjelogodišnjih projekata Čitajmo zajedno i NMK, a s ciljem obilježavanja manifestacije Noć knjige, naša škola ugostila je istaknutu učiteljicu razredne nastave i spisateljicu, gospođu Irenu Ivetić. Književni susret, koji je organizirala učiteljica Ana Domazet i školska knjižničarka u suradnji s nakladničkom kućom Alfa, bio je iznimno inspirativan događaj za učenike 1.a, 2.a, 2.b i 3.b razreda.
Irena Ivetić, autorica zbirke pjesama Recept za radost te zbirke kratkih priča Mama, kupi mi konja!, oduševila je učenike svojim prisustvom i pričama.

Više pod OPŠIRNIJE.

Susret je započeo predstavljanjem knjiga gdje je autorica podijelila motive i inspiraciju koja ju je vodila u stvaranju svojih djela. Ova draga i pristupačna autorica podijelila je svoje iskustvo s našim učenicima, pružajući im jedinstvenu priliku za uvid u proces stvaranja književnih djela.
Čarolija književnosti oživjela je kada su učenici imali priliku slušati gospođu Ivetić kako čita ulomke iz svojih knjiga. Nakon čitanja naši mali đaci postavljali su pitanja autorici. Gospođa Ivetić nesebično je dijelila svoje znanje i iskustvo s mladim entuzijastima, potičući ih da istraže svoju vlastitu kreativnost i ljubav prema književnosti.

Ovaj nezaboravan književni susret nije samo obilježio Noć knjige u našoj školi, već je potaknuo učenike da cijene moć riječi i snagu književnosti. Zahvaljujemo gospođi Ivetić na njenom dragocjenom vremenu i inspiraciji koju je podijelila s nama.