« Svibanj 2024 »

Dobrodošli na mrežne stranice školske knjižnice!

Radno vrijeme knjižnice:

Ponedjeljak, četvrtak - jutro

Utorak, srijeda - popodne

Petak - smjena B

Novosti iz knjižnice
Suradnja s lokalnom zajednicom - otvorenje Knjižnice Trstenik
Autor: Jelena Poljak, 3. 5. 2024.

Dana 2. svibnja 2024. godine, u prostorijama Knjižnice Trstenik, održano je svečano otvorenje preuređenog Odjela za djecu i mlade, koje je između ostaloga bilo popraćeno i nastupom učenika naše škole.

Knjižnica Trstenik je iznimno važna za OŠ Žnjan-Pazdigrad zato što gravitira našem upisnom području te je dodatna potpora fondu naše knjižnice.
Na svečanom otvaranju sudjelovali su učenici četvrtih razreda, 4.b i 4.d, pod vodstvom svojih mentorica, učiteljica Tomislave Botice i Natalije Trogrlić, uz suradnju knjižničarke Jelene.

Više pod OPŠIRNIJE

Nastup naših učenika obogatio je večer i pružio poseban doživljaj svim prisutnima. Učenice 4.d izvele su poznate recitacije autora Tonča Petrasova Marovića "Mare Krpašinka" i "Šporki Roko", što je svojom autentičnošću i osobnošću nasmijalo sve prisutne.

S druge strane, učenici  4.b odlučili su se posvetiti velikoj hrvatskoj književnici Ivani Brlić Mažuranić, čiji se 150. rođendan obilježava ove godine. Njihove recitacije pjesama Čemu se Nena nada i Đaci bile su izvedene s posebnom poštovanjem prema autorici.
Na kraju moramo reći da je nastup učenika OŠ Žnjan-Pazdigrad bio iznimno uspješan i doprinio je posebnom ozračju ovog važnog događaja.

Naši učenici su bili oduševljeni preuređenim prostorom Knjižnice Trstenik te su nakon nastupa uživali u likovnoj radionici akademskog slikara Marina Baučića.
Ovom prilikom se želimo zahvaliti osoblju Knjižnice Trstenik na prilici da surađujemo i budemo dio naše lokalne priče.