« Svibanj 2024 »

Vijesti za roditelje
Predupisi u 1. razred školske godine 2023./24.
Autor: Anita Dujela, 1. 2. 2023.

Upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2023./24. provest će se prema Planu upisa u prvi razred osnovne škole za Splitsko-dalmatinsku županiju.

Prijava školskih obveznika provodit će se elektronskim putem na obrascu prijave za predupis koja će biti aktivna u razdoblju  od 6. do 16. veljače 2023. godine na  stranici www.dalmacija.hr.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ.

Nakon obavljene prijave djeteta elektronskim putem, roditelji ili staratelji će se javiti u školu u razdoblju od 6. do 13.ožujka 2023., u terminima koje ćemo objaviti naknadno.

Više informacija pod opširnije!

Školski obveznici su:

djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017. godine

djeca kojima je za šk. god. 2022./2023. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2017godine do 31. prosinca 2017. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Roditelji ili staratelji prijavljuju dijete za upis u školu isključivo prema UPISNOM PODRUČJU ŠKOLE u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje  i liječnički pregled ) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako iz opravdanog razloga želite dijete upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (želite produženi boravak ili zbog nekog drugog razloga) u postupku prijave prijavljujete obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavit ćete u matičnoj školi, a našoj školi se javite radi podnošenja zamolbe za upis u školu izvan upisnog područja.

Napominjemo kako se upisom djece izvan drugih upisnih područja ne smije narušiti optimalan ustroj rada škole te se time ne smije onemogućiti upis obveznicima koji pripadaju upisnom području škole (čl.9 Plana upisa).

Napomena:

- Za prijevremeni upis u prvi razred zahtjev podnosite Upravnom odjelu SDŽ na Obrascu 6 (www.dalmacija.hr) najkasnije do 31.ožujka 2023.

- Za dijete kojemu je rješenjem odgođen upis u ovoj školskoj godini, a dijete ima teže zdravstvene ili višestruke teškoće, za privremeno oslobađanje od upisa podnosite zahtjev na Obrascu 6 uz dostavu medicinske dokumentacije. U ovom slučaju nam se možete obratiti za pomoć i savjetovanje.

Obrazac 6 šaljete na e-mail: prosvjeta-kultura-sport@dalmacija.hr ili poštom na adresu Vukovarska 1, Split.